Ortodoncie - MUDr. Eva Obermajerová

INFORMACE K LÉČBĚ POMOCÍ SNÍMACÍHO ORTODONTICKÉHO ROVNÁTKA


1. Snímací rovnátko se nosí celou noc i během dne, pokud je dítě doma (např. při čtení, psaní úkolů, hraní nebo sledování televize). Celá doba nošení by měla každý den činit alespoň 12 hodin.
2. K první kontrole po odevzdání rovnátka je nutné se dostavit v termínu stanoveném lékařem.
3. Další úpravy a kontroly rovnátka jsou nutné v pravidelných 6-9 týdenních intervalech, neurčí-li lékař jinak.
4. Rovnátko je potřeba čistit 2x denně (nejlépe ráno a večer) zubním kartáčkem nebo kartáčkem na ruce a mýdlem. Po opláchnutí vodou se nasadí do úst na vyčištěné zuby. Existují i speciální rozpustné tablety na chemické čištění rovnátka, ale ty samy nestačí. Jsou pouze doplněním mechanického čištění.
5. Přístroj se uchovává, není-li v ústech, v pevné krabičce s větracími otvory. Ta jej chrání před poškozením. Krabičku je potřeba pravidelně mýt.
6. Pouze pravidelné nošené a kontrolované rovnátko má žádaný účinek.
7. Tlačí-li rovnátko na měkké tkáně nebo vypadává, objednejte se ihned na kontrolu !

Cena snímacího aparátu
vzniká z ceny práce a materiálu v ordinaci a přičítá se k ní cena laboratorní. Jen část této sumy je hrazena z veřejného zdravotního pojištění, proto se pacienti (rodiče pacientů) podílí na úhradě aparátu také. Výše úhrady pacientem se odvíjí od kategorie vady ( závažnosti ) pacienta. Kategorie A – D jsou přesně určeny pojišťovnou a pacientovi je stanovena až po vyšetření v ordinaci.

Doporučujeme: Angličtina bez učebnic
www.lotusenglish.cz
Registr lékařů
Informace pro pacienty o zpracování osobních údajů